یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 22:19

علت حباب دار شدن کفپوش ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هم زدن با سرعت زیاد منجرب به پدیدار شدن کف و در نتیجه بالا رفتن احتمال وجود حباب و سوراخ در محصول نهایی می شود. توصیه می شود که از یک هم زن با قابلیت تنظیم سرعت استفاده شود و سرعت آن  بیشتر از ۳۰۰ دور در دقیقه تنظیم نشود. همچنین پس از مخلوط کردن اجزای کفپوش، چند دقیقه به آن زمان بدهید و سپس اعمال کنید.

 

پس از آن که عملیات لایه گذاری اپوکسی روی سطح انجام شد یکی از مهم ترین قسمت هایی که بایستی به آن توجه داشته باشید آن است که حباب های درون لایه را گرفته باشید و در واقع این کار با استفاده از یک غلتک تیغ دار انجام خواهد شد و به گونه ای این کار را انجام خواهیم داد تا تمامی لایه ها بایکدیگر هم سطح باشند. در واقع این فرآیند یک فرآیند بسیار ضروری و مهم در عملیات لایه گذاری اپوکسی می باشد. علاوه بر این شخصی که این کار را می کند باید کفش میخ دار بپوشد تا بتواند به تمام نقاط با کمترین سطح تماس با کفپوش اپوکسی، دسترسی داشته باشد. بسیاری از پروژه ها به دلیل این که به تمام نقاط آن رسیدگی نشده، با شکست روبرو می شوند.

مساله ی مهم دیگر در رابطه با مشکلات اعمال نوردهی ضعیف است، یک مشکل رایج که در کارگاه های زیرزمینی یا در ساختمان هایی که هنوز کامل نشده اند با آن مواجه می شویم. در این صورت تیم مسئول اعمال لایه باید همراه خود وسایل نوردهی مناسب داشته باشند تا بتوانند به تمام سطح رسیدگی کنند تا حباب ها و مشکلات دیگر را رفع کنند.

سوراخ کفپوش اپوکسی
حساس ترین نقاط در خصوص تشکیل حباب نزدیک دیوار ها، گوشه ها و درها است. و دلیل آن هم این است که این نقاط توسط غلتک قابل دسترسی نیستند. علاوه بر این موانع، سایه ها میدان دید را تا حدی محدود می کنند. حتما یک نفر را مسئول رسیدگی به این نقاط کور و حساس بکنید.

به عنوان جمع بندی، برای جلوگیری از به وجود آمدن حباب و هر مشکل دیگری هنگام اعمال کفپوش، تیم اعمال لایه باید یک روش خوب و سخت گیرانه را پیش بگیرند همچنین در طول فرآیند مسئولیت زیادی بر دوش مدیر پروژه می باشد.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش