کاربرد کفپوش پلی یورتان در سردخانه های صنعتی چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کفپوش های سردخانه های صنعتی از مهمترین کفپوش ها در صنعت غذایی است. در این محیط که به شکل دائمی در شرایط رطوبت زیاد و دمای بسیار پایین قرار دارد باید در برابر آسیب  های احتمالی پایدار باشد.

موادی که در این مکان ها نگه داری می شود شامل انواع غلات و سبزیجات ، خون و چربی حیوانات، شویندهای شیمیایی، رحلال های صنعتی و... بوده که  همه این مواد می توانند باعث خوردگی کف این مکان ها گردد. از طرفی رفت و آمد دستگاه های سنگین و لیفتراک علاوه بر فشارهای مکانیکی، در دماهای پایین سبب ترک خورن کف سردخانه ها می گردد. لذا کفپوش مناسب برای این مکان ها باید ویژگی هایی مانند آنتی باکتریال نظافت آسان و سریع، بی تاثیر نسبت به جذب مواد غذایی، عایق رطوبت، بدون درز، مقاوم در برابر شرایط دمایی و اشتعال وپارگی داشته باشد.

بدلیل مقاومت دمایی بالای رزین پلی یورتان بخصوص در دماهای زیر صفر، این نوع کفپوش ها گزینه بسیار مناسبی برای سردخانه ها و مکان های سرد می باشد. استفاده از کفپوش های اپوکسی در این مورد توصیه نمی شود زیرا در دمای پایینتر از منفی چهار در جه سانتیگراد ترک می کند حالا انکه کفپوش های پلی یورتان تا دمای منفی بیست درجه سانتیگراد خواد و مقاومت خود را حفظ می کند.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش