یکشنبه, 04 شهریور 1397 ساعت 22:50

تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان رایجترین کفپوش های صنایع که استفاده می گردد.از نظر بهره برداری کفپوش های اپوکسی  سخت تر، با دوام تر و مقاوم فشاری بالایی دارد و این ویژیگی باعث ارجح تر شدن این پوشش در صنایع سنگین ، انبارها، پارکینگ های با تردد بالا و....، اما کفپوش های پلی یورتان  معمولا نرم تر و با الاستیک بالا می باشد

که با قابلیت ارتجاعی که دارد می تواند اثرات ضربه را به خود جذب کند این قالیت کفپوش های پلی یورتان  همچنین باعث انتخاب این پوشش در محیط هایی که با تفاوت دمایی مثل اتاق های انجماد که در آن دما به منفی 30 هم میرسد باشد. این کفپوش ها همچنین برای محیط های که خطر خوردگی بالا بکار گرفته می شود.

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در مقابل با ترکیب های شیمیایی رفتار های متفاوت از خود نشان می دهد مثلا در صنایع غذایی که همیشه در معرض اسیدهای لاکتیک قرار می گیرند کفپوش های پلی یورتان مناسب تر از کفپوش های اپوکسی که در مقابل اسیدها دچار خوردگی و تغییر رنگ می شود است. در صورتی که در صنایع که کفپوش در برابر اسید سولفوریک(تولید باتری) قرار می گیرند، کفپوش اپوکسی بسیار مقاوم تر از کفپوش پلی یورتان می باشد.انتخاب کفپوش مناسب برای هر محیط راباید با متناسب با نوع کار بری آن محیط مشخص کرد.

 

طراحی سایت توسط نونگار پردازش