شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 10:52

چگونگی مصرف انواع واتراستاپ پی وی سی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

امروزه انواع مختلفی از واتراستاپ ها در حال تولید می باشند که هرکدام برای کاربردهای گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع واتراستاپ ها که کارایی بسیار زیادی برای آب بندی قطعات بتنی دارد، واتراستاپ pvc می باشد که از آن در صنایع مختلف استفاده ی گوناگون می شود.

در واقع انتخاب واتراستاپ pvc در سه نوع مختلف صورت می گیرد که در سه حالت حفره دار، کفی و دمبلی با توجه به نوع واتراستاپ و سایز آن نیز صورت می گیرد. همان طور که در مطلب قبلی ذکر کردیم دو نوع اصلی A و D و AA & DA وجود دارند که هرکدام کاربردهای گوناگونی دارند.

نوع اول که همان نوع A می باشد برای قطع بتن و درزهای اجرایی استفاده می شود و همچنین واتراستاپ نوع D که دومین نوع، و از جمله واتراستاپ های حفره دار می باشد برای درزهای انبساطی و ژوئن ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در نهایت برای اجرایی کف سازه های بتنی و آب بندی درزهای انبساطی از انوع سوم یا همان کفی استفاده می شود.

یکی از نکاتی که در خصوص عرض واتراستاپ بایستی به آن توجه گردد آن است که عرض این متریال مهم بایستی با ضخامت قطعه ی مورد نظر یکسان باشد.

نکته ی دیگری که در این خصوص قابل ذکر می باشد آن است که ظاهر واتراستاپ و شکل آن کاملا به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل می تواند شامل حجم سیال، ارتفاع آن و فشاری که به مقاطع وارد می گردد باشد و با توجه به این عوامل شکل ظاهری واتراستاپ براین اساس تعیین می گردد.

با توجه به این موضوع در صورتی که ارتفاع مقطع کم باشد از واتراستاپ هایی با ضخامت کم استفاده می گردد و همچنین اگر ارتفاع زیاد باشد و یا فشار مقطع زیاد باشد از واتراستاپ با ضخامت زیاد استفاده می گردد که دارای دو سر دمبلی (M) باشد.

نکته ی دیگری در خصوص واتراستاپ نوع (A ) یا همان تخت وجود دارد که از آن برای قطع بتن در محل های پیش بینی شده استفاده می گردد که نیمی از این واتراستاپ در بتن های قدیم و نیمی دیگر در بتن های جدید به کار گرفته می شود.

در واقع واتراستاپ و کفپوش اپوکسی انواع مختلفی از متریال های صنعتی می باشند که هرکدام دارای خصوصیت های مختلف می باشند و در خصوص تهیه آن بایستی با کیفیت ترین نوع آن را تهیه نمائید.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش