سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 23:09

واتر استاپ پی وی سی شرکت رادین پوشش زرین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واتر استاپ پی وی سی شرکت رادین پوشش زرین

واتراستاپ یا نوارهای واترپروف، برای آبندی شکاف های و انبساط پروژه های بتنی به کار می رود که این محصول شرکت رادین پوشش در وسط بتن یا درز قرار می گیرد که مانع عبور آب می گردد در گذشته معمولا واتراستاپ ها از جنس ورق های مسی بوده که امروز واتر استاپ هاجنس واتراستاپ ها لاستیک و غالبا PVC تبدیل شدن.

واتراستاپ شرکت رادین پوشش زرین در انواع مختلف تولید و وارد بازار می گردد رایج ترین آن ها دو نوع تخت╡══════╞ که مخصوص درزهای وساختمان ها و حفره دار╡══ᕳᕲ══╞ که معموا برای شکاف های انبساطی می باشد

معمولا در همه  سازه های بتنی و ساختمان در برگیرنده و جدا سازنده ی آب (Water retaining & Water excluding) از واترا ستاپ مناسب استفاده شود. نوار های واترپروف می توان در انواع جنس و شکل مس، فولاد ضد زنگ ، لاستیک و...که اغلب از نوع واتراستاپ PVC تولید می گردد و وارد بازار می گردد. که واتراستاپ پی وی سی شرکت رادین پوش داری ماده ی پلی وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) و افزودنی های مناسب برای رسیدن به مقاومت کششی، الاستیسیته و… مطلوب جهت کاربرد در درزهای جابجایی، در کارهای ساختمانی تولید می گردد.

مهمترین دلیل متداول شدن PVC برای واتراستاپ ها موارد زیر می باشد:

1-مقاوم تر بودن نسبت به مواد و ترکیبات شیمیایی و تابش خورشید

2- انعطاف بالا و خاصیت الاستیک و کششی مناسب 

3-در هر سازه با سازگاری بالا و مقاومت بالا کارایی مناسب دارد

4-نوارهای آب بند P.V.C مانند دیگر انواع واتر استاپ و نوارهای آب بند موجب ایجاد الکترولیز در سازه های بتنی و یا شبکه ی آرماتوربندی نمی گردد.

 

واتراستاپ پی وی سی

 واتراستاپ از جنس P.V.C

متداول است که در کلیه ی سازه های در برگیرنده و جدا سازنده ی آب (Water retaining & Water excluding) از واترا ستاپ مناسب استفاده شود.

نوار واترپروف را می توان از مواد مختلفی نظیر مس، فولاد ضد زنگ، لاستیک و… تولید نمود. ولی متداول‌ترین نوع آن واتراستاپ هایی انعطاف پذیر از جنس P.V.C می باشد.

واتراستاپ های از نوع P.V.C شامل ماده ی پلی وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) و افزودنی های مناسب برای رسیدن به مقاومت کششی، الاستیسیته و… مطلوب جهت کاربرد در درزهای جابجایی، در کارهای ساختمانی تولید می گردد.

برای تولید آن نباید از مواد .P.V.C کهنه (آسیایی) استفاده نمود. مقدار و نوع مواد افزودنی (Additives) نیز باید با دقت و رعایت استاندارد انتخاب گردند، تا خواص فیزیکی و مقاومت های شیمیایی مورد نظر به دست آید. دلایل اصلی متداول شدن ماده ی .P.V.C برای تولید واتر استاپ از این قرارند:

الف– عموماً موادی مانند بتن، افزودنی های بتن، اسیدها و قلیایی ها، اکسیژن، ازن و… بر آن تأثیر ندارند، و در صورت نیاز می توان با تنظیم مقدار و نوع افزودنی های Additives) P.V.C). مقاومت آن را در مقابل تمرکز هر یک از مواد فوق افزایش داد. عمر P.V.C. در صورت عدم تابش نور مستقیم آفتاب (ماوراء بنفش) نامحدود می باشد.
ب– دارای خاصیت الاستیسیته بالا، مقاومت کششی مناسب و قابلیت افزایش طول زیاد (ASTM= %275 در هنگام گسیختگی) است.
ج– در هر سازه شامل: موارد متعارف نفوذ آب دریا، آب با کلر زیاد، سود سوزآور، کلرور کلسیم، کربنات سدیم، اسید سولفوریک، تری سولفید، روغن ها و گازوئیل کاملاً مقاوم است.
و در صورت تمرکز بیش از اندازه ی غلظت هر یک، از مواد فوق با اضافه نمودن افزودنی های مخصوص P.V.C. می توان مقاومت آن را در برابر آن مورد خاص افزایش داد.
د– نوارهای آب بند P.V.C مانند دیگر انواع واتر استاپ و نوارهای آب بند موجب ایجاد الکترولیز در سازه های بتنی و یا شبکه ی آرماتوربندی نمی گردد.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش