دوشنبه, 29 بهمن 1397 ساعت 11:26

نوار آب بند کننده واتراستاپ pvc

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

امروزه انواع مختلفی از واتراستاپ وجود دارد که هرکدام دارای کارایی های متفاوتی می باشند، در این مطلب قصد داریم درباره ی واتراستاپ pvc مطالبی را بیان کنیم تا آشنایی بیشتری با آن داشته باشید.

ابزارها و امکانات مختلفی برای انتقال آب وجود دارد که هرکدام در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و با یکدیگر متفاوت می باشند. اما در زمان های گذشته از مواد خاصی برای انتقال آّب استفاده می شده است که این مواد شامل بتن و سازه های بتنی بودند. در واقع این مواد هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فنی نیز کاربردهای بسیاری داشت. همچنین این مواد برای ذخیره و هدایت آب نیز مورد استفاده قرار می گرفتند.

بنابراین برای به کار بردن بتن و سازه های بتنی از درزهای انقباض و انبساطی استفاده می کردند برای این گونه مواد، تا بتوانند رفتار سازه های بتنی را کنترل کنند و همچنین یکی دیگر از کارایی های این درزها این بود که مانع بروز ترک در مقاطع حجیم و بزرگ می شده است. از طرف دیگر یکی دیگر از دلایلی که از سازه های بتنی استفاده می شده است محدودیت های اجرایی آن ها بوده است و همچنین در صورتی که از ساختارهای بتنی برای انتقال آب استفاده شود بایستی حتما از درزهای اجرایی استفاده گردد و یکی از لازمه های به کارگیری این مواد این درزها می باشند و همچنین قطع بتن از جمله دیگر عوامل اصلی می باشند که نیاز سازه های بتنی آبی یا مستغرق را به این گونه مواد و مصالح آب بند کننده افزایش می دهد. بنابراین همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم می توان از این مواد برای مقاطع یاد شده استفاده نمود.

در واقع با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم کاربرد نوارهای آب بند کننده یا واتراستاپ pvc بیشتر شده است و از این واتراستاپ پی وی سی به طور گسترده تری نیز استفاده می شود. هریک از انواع واتراستاپ ها دارای ویژگی ها و خصوصیت های مختلفی می باشند که واتراستاپ pvc نیز دارای ویژگی های منحصر به خود می باشد. یکی از ویژگی های این نوع نوار آب بند کننده آن است که دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد و در مطلب بعدی دلایل مهم انعطاف پذیر بودن واتراستاپ pvc را خواهیم ذکر کرد.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش