دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 11:43

معرفی انواع واتراستاپ pvc

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

واتراستاپ pvc در انواع مختلفی وجود دارد که هرکدام از آن ها کارایی مختلفی دارند و در سه نوع مختلف نیز عرضه خواهند شد. سه نوع اصلی واتراستاپ pvc شامل حفره دار، کفی و دمبلی نیز می باشد که هرکدام برای کارایی خاصی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور مثال نوع A  این نوع از واتراستاپ برای قطع بتن و درزهای اجرایی نیز استفاده می شود که به این نوع از واتراستاپ به مدل تخت نیز معروف می باشد.

همچنین می توان از آن برای قطع بتن نیز در محل ها و نقاط پیش بینی شده نیز استفاده نمود که در واقع نوع A واتراستاپ pvc به گونه ای می باشد که نیمی از آن در بتن قدیم و نیمی دیگر آن در بتن جدید قرار خواهد گرفت. نوع دوم نوع D می باشد که به آن حفره دار گفته می شود و از آن برای درزهای انبساطی و ژوئن ها نیز استفاده می گردد و همچین از این نوع واتراستاپ در محل های پیش بینی شده این گونه از درزها استفاده می گردد.

در واقع این نوع از واتراستاپ بایستی به صورتی قرار بگیرد که حفره ی واتراستاپ بعد از آن که در مقاطع اول و دوم عملیات بتن ریزی انجام شد در محل درزگیری نیز قرار بگیرد تا بتواند به خوبی تنش های وارده از سازه را به خوبی کنترل نماید و این مورد در صورتی اتفاق خواهد افتاد که سازه دچار انقباض و انبساط گردد و این حفره ها خود نیز موجب می شود تا این تنش ها نیز کمتر گردد.

در نهایت نوع کفی واتراستاپ pvc را معرفی خواهیم کرد که به (AA& DA) معروف می باشد و برای آب بندی درزهای انبساطی و اجرایی کف سازه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از مدل های واتراستاپ دارای گیره های مخصوصی نیز می باشند که از آن برای ثابت نمودن مقاطع استفاده می شود. یکی از نکاتی که در خصوص نصب و اجرای واتراستاپ بایستی رعایت گردد آن است که نوار واتراستاپ نباید سوراخ گردد. زیرا امکان دارد در محل سوراخ بر اثر تغییر تنش و فشار بتن نیز در هنگام عملیات بتن ریزی، واتراستاپ دچار پارگی شود.

نکات بسیاری در خصوص اجرای واتراستاپ و کفپوش اپوکسی وجود دارد که به آن پرداخته ایم و می توانید در سایت مشاهده نمائید.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش