شنبه, 04 اسفند 1397 ساعت 11:19

مزایای به کار گیری واتراستاپ pvc

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در مطلب قبل ذکر کردیم، دلایل مختلفی وجود دارد که بسیاری از صنایع از نوارهای آب بند کننده و یا همان واتراستاپ pvc (پی وی سی) استفاده می کنند، یکی از دلایل آن قرار دادن درزهای انقباض و انبساط در بین سازه های بتنی می باشد که این کار موجب کنترل رفتار ساختار بتنی و جلوگیری از ترک خوردن آن نیز می شود.

از سویی دیگر، یکی از ضروریت های ایجاد این ساختار بتنی، قرار دادن این گونه از درزهای اجرایی می باشد که این گونه از عوامل، از جمله عوامل اصلی برای نیازسنجی سازه های بتنی آبی به مواد و مصالح آب بند کننده می باشد. به همین منظور یکی از مهم ترین ابزارهایی که برای این کار استفاده می شود استفاده از نوارهای واتراستاپ pvc یا همان نوارهای آب بند کننده می باشد.

اما نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت می باشد آن است که این نوارها بایستی دارای کیفیت مطلوبی باشند و هرکدام دارای ویژگی های بارزی باشند که باید آشنایی کافی در این خصوص داشته باشید. انعطاف واتراستاپ pvc باید زیاد باشد تا با توجه به اندازه و ابعاد و حجم سازه های بتنی بتوان آن را تغییر شکل داد. در واقع با توجه به پیچیده شدن قطعات مختلف بتنی و با توجه به شرایط اجرایی آن این گونه از واتراستاپ ها بایستی تغییر شکل داده و بنابراین در نهایت می توان واتراستاپ pvc را با توجه به نوع ضخامت، پهنا، نوع آج ها و تغییرات حفره و .... طراحی نمود.

خصوصیت انعطاف پذیری واتراستاپ pvc یکی از ویژگی های بسیار مهم این نوع از مواد مختلف می باشند که کاربرد آن ها در صنایع بسیار زیاد می باشد.

با توجه به آن که خواهیم ذکر کرد واتراستاپ pvc بایستی دارای کیفیت بالایی باشد اما بایستی از لحاظ کیفیتی دارای ویژگی های مختلفی باشد که این ویژگی ها می تواند شامل ازدیاد طول، مقاومت کششی و سختی آن است که با توجه به استانداردهای موجب بایستی تولید گردد و همچنین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم واتراستاپ در آن می باشد که حتما بهتر است در محیط های قلیایی و در شرایط مختلف ماندگاری خود را حفظ نماید. این ویژگی های از جمله ویژگی واتراستاپ pvc از لحاظ کیفیت می باشد که بایستی حتما مد نظر قرار گرفته شود.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش