سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 11:23

روش های استفاده از واتراستاپ pvc

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

واتراستاپ یکی از مهم ترین متریال هایی می باشد که از آن به عنوان نوار آب بند کننده استفاده می کنند و دارای ویژگی های مختلفی می باشد که مزیت های آن موجب می شود که کاربردهای بسیاری امروزه داشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که واتراستاپ pvc می تواند داشته باشد آن است که ماندگاری خوبی در محیط های مختلف به خصوص قلیایی داشته باشد. در صورتی که واتراستاپ pvc در محیط قلیایی قرار بگیرد آنگاه امکان دارد به سرعت خاصیت خود را از دست بدهد و همین عامل موجب می شود تا کیفیت خود را از دست بدهد و دچار تغییر حالت شده و امکان نشتی در آن وجود داشته باشد.

ABA WATERSTOP نوعی از واتراستاپ pvc می باشد که عده ای از طراحان و مجریان سازه های بتنی آن را به این نام می شناسند.

همچنین با توجه به ویژگی و خواصی که این نوع از واتراستاپ دارد می توان آن را باز طراحی نموده و همچنین نوارهایی را تولید نمود که با توجه به نظر مخاطبین فنی و مهندسی باشد و می توان این نوارها را با ضخامت و عرض مورد نظر، طراحی و تولید نمود.

حال در این مطلب قصد داریم مواردی را در خصوص روش های مصرف واتراستاپ pvc ذکر نمائیم.

روش مصرف واتراستاپ pvc (ABA WATERSTOP)

واتراستاپ PVC در انواع متفاوتی تولید می گردد که می تواند شامل حفره دار، کفی، دمبلی باشد که هرکدام از این نوع واتراستاپ ها می تواند در سایزهای متفاوتی نیز تولید گردد. هرکدام از این واتراستاپ ها با حروف خاصی اندازه گیری می شوند که می تواند نشان دهنده ی نوع این متریال ها باشد.

به طور مثال نوع A آن نوع تخت می باشد که برای قطع بتن و درزهای اجرایی و قطع بتن نیز به کار می رود. نوع دیگر از این واتراستاپ  وجود دارد که نوع D می باشد و نوع حفره دار آن است که برای درزهای انبساطی و ژوئن ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برای آب بندی درزهای انبساطی و همچنین کفی از سازه ی نوع کفی استفاده می گردد که به آن نوع (AA & DA) گفته می شود.

زرین پوشش ارائه دهنده و تولید کننده انواع مختلفی از واتراستاپ و کفپوش اپوکسی

طراحی سایت توسط نونگار پردازش