یکشنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 14:11

موارد مصرف روکش صنعتی کفپوش اپوکسی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روکشی که برای سطوح صنعتی کفپوش اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرند دارای ویژگی های مختلفی می باشند که در اینجا چندین مورد از این موارد را ذکر خواهیم کرد:

از این روکش ها در مواقعی استفاده می شود که در معرض نیروهای مکانیکی مختلفی قرار بگیرد. این نیروها می تواند شامل فشار، ضربه و سایش نیز قرار بگیرد.

از روکش های صنعتی کفپوش اپوکسی همچنین برای مواردی استفاده می گردد که در معرض نفود آب نیز قرار گرفته باشد و همچنین انتقال آلودگی های مختلفی که ناشی از نفوذ آب باشد.

از روکش صنعتی کفپوش اپوکسی برای مواردی استفاده می گردد که هیچگونه گرد و غباری بر روی آن وجود نداشته باشد و این مورد نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مواقعی که در معرض خوردگی و آسیب های مختلف قرار گرفته باشد. مواد اسیدی مختلفی باعث بروز چنین مشکلی می گردند که شامل اسیدها، قلیاها، الکل ها و روغن ها و نمک ها و حلال ها و همچنین مشتقات نفتی می باشند که از روکش سطوح صنعتی استفاده می گردد.

یکی دیگر از مواردی که در خصوص روکش های صنعتی کفپوش اپوکسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است عدم وجود درز و یا خلل و فرج بر روی آن می باشد و همچنین امکان گندزدایی و ضدعفونی کردن این سطوح به صورت کامل باید انجام شده باشد.

همچین در صورتی که در مجاورت جریان های مختلف الکتریکی قرار گرفته باشد از روکش سطوح صنعتی نیز استفاده می گردد و یکی دیگر از مواردی که در این خصوص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است عایق بودن این سطوح نیز می باشد.

نکات فنی و ایمنی:

1- در هنگام اجرای روکش سطوح صنعتی، پس از آن که از مواد مورد نظر استفاده نمودید باید حتما درب محصول و مواد را به خوبی ببندید.
2- زمانی که قصد داشتید از مواد در سطوح استفاده نمائید حتما اطمینان گردید که هیچگونه گرد و غباری بر روی آن وجود نداشته باشد و همچنین سطح بدون نم و رطوبتی باشد.
3- قبل از آن که بخواهید از مواد استفاده نمائید حتما بایستی سطح مورد نظر را از هرگونه چربی و آلودگی پاک نمائید.
4- بهتر است قبل از اقدام به انجام عملیات از دستکش صنعتی و ماسک مخصوص نیز استفاده نمائید.
5- شستشوی ابزار و ظروف با تینر TK-12 نیز یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که می توانید پس از استفاده از مواد انجام دهید.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش