یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:09

مقایسه کفپوش اپوکسی با کفپوش پلی یورتان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در این مطلب قصد داریم کفپوش اپوکسی را با کفپوش پلی یورتان مقایسه کنیم. با توجه به مواردی که در اینجا ذکر خواهیم کرد خواهید توانست تفاوت های بین کفپوش اپوکسی و پلی یورتان را درک نمائید.

در ابتدا برای آن که تفاوت های بین این دو را به خوبی درک نمائید بایستی ویژگی های هر دو را به خوبی بشناسید و در صورتی که بتوانید به ویژگی های هر دو کفپوش پی ببرید آنگاه خواهید توانست به مقایسه ی آن دو نیز پی ببرید.

کفپوش اپوکسی دارای یک سری ویژگی های برتر نسبت به کفپوش پلی یورتان می باشد و این ویژگی ها شامل: محکم تر بودن و همچنین دوام بالای آن در برابر استحکام فشاری بالاتر نیز می باشد. به همین دلیل از این مدل کفپوش بیشتر برای صنایعی استفاده می شود که ماشین آلات سنگین در آن وجود دارد. به طور مثال در انبارهایی که در آنجا وسایل نقلیه بسیار تردد می کنند، کفپوش اپوکسی غالبا نسبت به کفپوش پلی یورتان نیز ارجعیت بیشتری خواهد داشت.

کفپوش پلی یورتان نرم تر از کفپوش اپوکسی می باشد و همچنین خاصیت کشسانی کفپوش های پلی یورتان بسیار بیشتر از کفپوش اپوکسی می باشد که این ویژگی ها خود منجر می شود تا مقاومت آن ها بسیار بیشتر از کفپوش های پلی یورتان گردد. کفپوش اپوکسی در برابر خراش و سایش نیز مقاومت بهتری در مقایسه با دیگر کفپوش ها دارند و این به دلیل آن است که خاصیت کشسانی این کفپوش های پلی یورتان خود موجب می گردد تا نیروی ضربه را جذب کند.

به طور معمول کفپوش پلی یورتان برای محیط هایی مناسب می باشد که در آن اتاق دمای انجماد نیز به منفی 30 درجه سانتی گراد خواهد رسید و این موضوع به دلیل خاصیت کشسانی این مدل از کفپوش ها می باشد که گزینه ی مناسبی برای این گونه اتاق ها محسوب می گردند.

در صورتی که این دو نوع کفپوش در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند، رفتارهای متمایزی را از خود نشان خواهند داد.

طراحی سایت توسط نونگار پردازش